Mødeliste for Region Midtjylland 08/08/2020 sorteret efter by


Bjerringbro Bibliotek og Kulturhus, Gudenåhuset, Møderum Vest, Realskolevej 12, Onsdag 18:30-19:30, (#)

Brædstrup Tinghuset, Østergade 9, 1., Søndag 19:00-20:00, (#)

Ebeltoft Sognegården, Kirkegade 13, Fredag 16:00-17:00, (#)
Ebeltoft sundhedshuset bygning B3, Indgang på bagsiden af bygningen. Benyt indgang i gavlen mod rundkørslen, Nørreport 2, Mandag 19:00-20:00, (#)

Grenaa Bofællesskabet "Ålunden", Ålunden 18, Mandag 16:30-17:30, (#)

Grindsted Jydepotten, Borgergade 38, Mandag 19:00-20:00, ()
Grindsted Mødestedet, Nymarksvej 10, Torsdag 19:00-20:00, ()

Hammel Konfirmandstuen, Præstegården, Anbækvej 5, Mandag 17:00-18:00, (#)

Hedensted Frivillighuset, Østerbrogade 21B, Torsdag 19:00-20:00, ()

Herning Huset, Bryggergade 7A, Søndag 14:00-15:00, (#)
Herning MisbrugsCenteret, Tietgensgade 5, Tirsdag 19:00-20:00, (#)
Herning MisbrugsCenteret, Tietgensgade 5, Fredag 21:00-22:00, (#)
Herning Kirkehuset, Østre Kirkevej 1, Mandag 19:00-20:00, (#)
Herning Kirkens krypt, Østre Kirkevej 1, Onsdag 17:00-18:00, (#)
Herning Kirkehuset, Østre Kirkevej 1, Torsdag 19:00-20:00, (#)
Herning Kirkehuset, Østre Kirkevej 1, Lørdag 14:00-15:00, (#)

Holstebro Nørrelandskirken, Døesvej 1, Tirsdag 19:30-20:30, ()
Holstebro Nørrelandskirken, Døesvej 1, Torsdag 19:00-20:00, ()

Horsens Klosterkirkens menighedshus. Indg. via kirkens parkeringsplads, Havneallé 12 A, Søndag 19:00-20:00, (#)
Horsens , Sønderbrogade 21, st. th., Mandag 19:00-20:15, (#)
Horsens , Sønderbrogade 21, st. th., Tirsdag 16:00-17:00, (#)
Horsens , Sønderbrogade 21, st. th., Onsdag 19:30-20:30, (#)
Horsens , Sønderbrogade 21, st. th., Torsdag 12:00-13:00, (#)
Horsens , Sønderbrogade 21, st. th., Fredag 18:30-19:30, (#)
Horsens , Sønderbrogade 21, st. th., Lørdag 10:30-11:30, (#)
Horsens Horsens Sund By. P-pladser ved døren, Åboulevarden 52, Torsdag 19:00-20:00, (#)

Ikast Vestre Skole, indgang i skolegården, Kongevejen 62, Tirsdag 17:00-18:00, (#)

Kjellerup Hørup Kirkecenter, Hørup Kirkecenter, Torsdag 19:00-20:30, ()

Lemvig Kirkehuset, Torvet 10, Onsdag 19:00-20:00, ()
Lemvig Kirkehuset, Torvet 10, Søndag 11:30-12:30, ()

Odder Kirkecentret, Kirkesti 3, Mandag 19:30-20:30, (#)
Odder Kirkecentret, Kirkesti 3, Torsdag 16:30-17:30, (#)

Randers Sognehuset, Fabersvej 45, Mandag 19:30-20:30, (#)
Randers Sognehuset, Fabersvej 45, Fredag 17:00-18:00, (#)
Randers Kulturhuset - indgangsdør th. for hovedindgang, Stemannsgade 2, 2., Onsdag 19:30-20:30, (#)
Randers Johannes Kirken, Spejderlokalet, indg. fra Hjørringvej, Vorup Boulevard 29, Søndag 19:30-20:30, (#)

Ringkøbing Fjordparkens aktivitetscenter, Holmelunden 10, Tirsdag 19:30-20:30, (#)
Ringkøbing , Holmelunden 10, Torsdag 19:00-20:00, ()

Ry Sognehuset, Kildebakken 1, Onsdag 17:00-18:00, (#)

Rønde Medborgerhuset, storstuen, Hovedgaden 10, Tirsdag 17:00-18:00, ()

Samsø , Langgade 44, Søndag 10:00-11:00, ()

Silkeborg Kirkens Korshær, Lille Søgade 10, 1., Mandag 19:30-21:00, (#)
Silkeborg Kirkens Korshær, Lille Søgade 10, 1., Tirsdag 19:30-21:00, ()
Silkeborg Kirkens Korshær, Lille Søgade 10, 1., Onsdag 17:00-18:00, ()
Silkeborg Kirkens Korshær, Lille Søgade 10, 1., Torsdag 17:00-18:00, ()
Silkeborg Kirkens Korshær, Lille Søgade 10, 1., Fredag 17:00-18:00, ()
Silkeborg Kirkens Korshær, Lille Søgade 10, 1., Fredag 22:00-23:00, ()
Silkeborg Kirkens Korshær, Lille Søgade 10, 1., Lørdag 13:00-14:30, ()
Silkeborg Kirkens Korshær, Lille Søgade 10, 1., Søndag 19:00-20:00, (#)
Silkeborg Alderslyst Kirke, Sognehuset, Tulipanvej 15, Tirsdag 12:00-13:00, (#)

Skanderborg Kirkecentret, lokale 1, Kirkebakken 4, Mandag 17:00-18:00, (#)
Skanderborg Højvangens Kirkecenter, Mallinggårdsvej 3, Torsdag 19:30-20:30, ()

Skive Sognehuset, Kirke Allé 111B, Mandag 19:30-20:30, (#)
Skive Den Blå Viol, Nørre Allé 2D, Tirsdag 19:30-21:00, (#)

Tjele Nr. Vinge, Hobro Landevej 97, Torsdag 19:30-20:30, ()

Tørring Kirkebakkehuset, Degnevej 1, Torsdag 17:00-18:00, ()

Vejle , Gormsgade 9A, Mandag 17:00-18:00, ()
Vejle , Gormsgade 9A, Tirsdag 13:00-14:00, (#)
Vejle , Gormsgade 9A, Onsdag 17:00-18:00, ()
Vejle , Gormsgade 9A, Torsdag 19:00-20:00, ()
Vejle , Gormsgade 9A, Lørdag 13:00-14:00, ()
Vejle , Gormsgade 9A, Søndag 16:00-17:00, ()
Vejle Nørremarkskirkens ungdomshus, Moldevej 1, Mandag 19:30-20:30, ()
Vejle Kirkehuset, Søndermarksvej 84, Tirsdag 19:00-20:00, ()
Vejle Foreningernes hus, Vissingsgade 31, 1 sal, Tirsdag 19:00-20:00, ()

Viborg Trepas, kantinen til venstre, Vævervej 11A, Mandag 19:30-21:00, ()
Viborg Trepas, Kantinen til vnstre, Vævervej 11A, Tirsdag 19:00-20:00, ()
Viborg Trepas, Kantinen til venstre, Vævervej 11A, Fredag 19:00-20:00, ()
Viborg Trepas, kantinen til venstre, Vævervej 11A, Søndag 13:00-14:00, ()

Aarhus Lige overfor rutebilstationen, Sønder Alle 33, Torsdag 12:00-13:00, ()
Aarhus Lige overfor rutebilstationen, Sønder Alle 33 Sønder Alle 33 Sønder Alle 33, Tirsdag 12:00-13:00, ()
Aarhus Viby Sognegård, Grundtvigsvej 4, Søndag 18:00-19:00, (#)
Aarhus Frederikskirkens Sognegård, Højmarksvej 47, Tirsdag 19:00-20:00, ()
Aarhus Frederikskirkens Sognegård, Højmarksvej 47, Fredag 17:00-18:00, ()
Aarhus Lokale 11, Jægergårdsgade 66, 1., Tirsdag 13:00-14:00, (#)
Aarhus Beder Sognegård, Kirkebakken 58, Torsdag 19:30-20:30, (#)
Aarhus Skødstrup Kirkes Sognegård, Kirkepladsen 2A, Søndag 19:00-20:00, ()
Aarhus Tranbjerg Sognegård, Kirketorvet 2, Mandag 18:00-19:00, ()
Aarhus Lystrup Kirke. I kælderen. Indgang bagom kirken eller hovedindgang, Lystrup Centervej 80, Fredag 11:30-12:30, ()
Aarhus Krypten ved Møllevangs Kirken, Møllevangs Allé 47-49, Mandag 18:00-19:00, ()
Aarhus Sognegården, Møllevangs Allé 47-49, Mandag 20:00-21:00, (#)
Aarhus Sognegården, Rosenvangs Allé 51, Tirsdag 19:00-20:00, ()
Aarhus Den katolske Kirke, Ryesgade 26, Onsdag 19:30-20:30, (#)
Aarhus Sognegården, Ryesgade 26, Torsdag 20:00-21:00, ()
Aarhus Åbyhøj kirke, i krypten, Silkeborgvej 290, Torsdag 19:30-20:30, ()
Aarhus Fritidscentret Skovvang, Villa Abner, Skovvangsvej 127, Mandag 13:00-14:00, ()
Aarhus Skt. Johannes Kirke/Johannesgården, Skt. Johannes Allé 1, Onsdag 17:00-18:00, ()
Aarhus Sct. Lukas Kirke, Kirkemuseet, Skt. Lukas Kirkeplads 1, Tirsdag 19:00-20:00, ()
Aarhus Sognegården, Skt. Markus Kirkeplads 1, Onsdag 19:00-20:00, ()
Aarhus Sognegården, Skt. Markus Kirkeplads 1, Lørdag 15:00-16:00, ()
Aarhus Risskov Kirkes Sognegård, Solbakken 2, Mandag 17:00-18:00, ()
Aarhus Lige overfor rutebilstationen, Sønder Alle 33, Mandag 12:00-13:00, ()
Aarhus Frivillighuset Aarhus, Sønder Alle 33, Tirsdag 12:00-13:00, ()
Aarhus Frivillighuset Århus, Sønder Alle 33, Onsdag 12:00-13:00, ()
Aarhus Frivillighuset Aarhus, Sønder Alle 33, Torsdag 12:00-13:00, ()
Aarhus Frivillighuset, Sønder Alle 33, Torsdag 18:00-18:50, (#)
Aarhus Lige overfor rutebilstationen, Sønder Alle 33, Torsdag 19:00-20:00, ()
Aarhus Lige overfor rutebilstationen, Sønder Alle 33, Fredag 12:00-13:00, ()
Aarhus , Sønder Alle 33, Fredag 18:30-19:30, (#)
Aarhus Lige overfor rutebilstationen, Sønder Alle 33, Lørdag 12:00-13:00, ()
Aarhus Lige overfor rutebilstationen, Sønder Alle 33, Søndag 12:00-13:00, ()
Aarhus Kofoeds Skole, Toldbodgade 6E, Lørdag 21:00-22:00, ()
Aarhus Helligåndskirken, Torpevænget 1, Mandag 19:00-20:30, ()
Aarhus Vejlby Sognegård, Vejlby Centervej 25, Tirsdag 17:00-18:00, ()
Aarhus Sankt Nikolaj gården, Vestergade 21, st., Fredag 20:00-21:00, ()
Aarhus Vor Frue Kirke Sognegård, Vestergade 21, st., Lørdag 19:00-20:00, ()

Ialt 106 grupper

Symbol forklaring:
(&) Adgang for kørestole.
(P) Pause.
(#) Krimordning. AAere med speciel aftale med kriminalforsorgen
kan få kvittering for deltagelse i mødet
Åbent Ikke-alkoholikere er også velkomne.

Krim Ja:44 Nej:0

Udskriv